Súčasťou realizácie nových výťahov je aj výstavba oceľových šácht spolu s navrhnutým opláštením (sklo, cetris doska a pod.).

Oceľové konštrukcie tvoria samostatný prvok, ktorý dotvára interiér domu a podobu celého objektu v prípade či už vonkajšieho alebo vnútorného prevedenia. Konštrukcie sú zamerané na kvalitu spracovania pri výrobe, ako ja pri samotnej montáži a spracovania použitých materiálov.

Výťahové šachty - exteriér

Vonkajšie výťahové šachty sú výrazným prvkom, ktorý je spravidla pristavený k fasáde objektu alebo je od nej odsadený pomocou rôznych druhov prístupových mostíkov. Výťahová šachta sa tak stáva dominantou objektu. Dbáme nie len na funkčnosť, ale aj na estetické vlastnosti.

Vonkajšie šachty – oceľové konštrukcie pôdorysne prispôsobujeme požadovanému typu výťahu. Štandardne sa šachty obkladajú termoizolačným sklom v kombinácii s tým bezpečnostným. Sklá sa osádzajú okolo konštrukcie a špáry sú utesnené tmelom. Priestor v šachte je izolovaný bez tepelných mostov. Skla sú doplnené o tieniacu fóliu proti slnku. Každá šachta je vetraná, buď ventilátorom alebo voľne. Sklá osadené spolu s tieniacou fóliou je možné vyhotoviť v niekoľkých farebných odtieňoch.

Výťahové šachty - exteriér

Výťahové šachty - interiér

Výťahové šachty vo vnútri zostávajú často nepovšimnuté, a to napriek tomu, že sa jedná o výrazný architektonický prvok v celom interiéry stavby. Rovnako veľkú pozornosť venujeme šachtám, ako aj samotnému výťahu.

Vnútorné šachty sú konštrukčne prispôsobené danému priestoru v objekte. Väčšinou ide o relatívne malý priestor. Preto sa pri projektovaní šachta spolu s technológiou výťahu navrhuje ako jeden celok (pri tomto riešení ponúkame užívateľovi najefektívnejšie dimenzie kabíny). Šachty musia byť opláštené po celej výške. Ponúkame obloženie systémovými doskami, kde stena šachty vyzerá ako SKD systém a rovnako sa aj povrchovo upravuje. Exkluzívnejšou variantou je výplň oceľovej konštrukcie šachty bezpečnostným sklom. Variantou je číre alebo farebné prevedenie, podľa požiadaviek zákazníka.

Výťahové šachty - interiér

Presklené šachty

Tieto šachty vyrábame ako oceľové konštrukcie opláštené sklom (presklené, poprípade inými materiálmi podľa priania). Šachty je možné realizovať ako interiérové, medzi ramenami schodiska, alebo exteriérové, napr. šachta pristavená k fasáde domu, balkónom, prípadne samostatne stojaca spojená s domom pomocou nástupných mostíkov. Oceľovú konštrukciu šachty je možné realizovať ako zváranú alebo montovanú (bez zváracích prác). Konštrukciu šácht prispôsobujeme aktuálnym technologickým a technickým možnostiam. Naša práca a výrobky vždy zodpovedajú platným európskym normám.

Presklené šachty

Konfigurátor výťahov

Zostavte si vizualizáciu Vášho nového výťahu pomocou niekoľkých kliknutí.